X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام خامنه ای (حفظه الله) :

واقعاً خدا مى‌داند من وقتى یادم مى‌آید - و این چیزى است که تقریباً هیچ‌ وقت از یادم نمى‌رود - که مردم ما مطالعه کردن را بلد نیستند ، به قلب من فشار مى‌آید !
---

---
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدارهای مختلف به بحث کتاب و کتابخوانی اشاره فرموده اند و بارها نسبت به کم بودن مطالعه ی مردم ایران نسبت به مردم جهان تذکر داده اند و تا اندازه ای این قضیه رو مهم میدانند که می فرمایند : " کتابخوانى را باید جزو عادات خودمان قرار دهیم . به فرزندانمان هم از کودکى عادت بدهیم کتاب بخوانند . . . "

واقعاً وقتی آدم آمارهای مربوط به میزان مطالعه ی مردم کشورمون رو نگاه میکنه ، دلش به درد میاد و تاسف میخوره . چون این میزان کتابخوانی اصلاً شایسته ی ملت ایران که مقید به دین اسلام ، پیرو اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) ،
دارای تمدن چند هزار ساله ، فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی . . . هستند ، نیست !! و یکی از نقاط منفیِ ما به شمار میاد . نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد به طور متوسط هر ایرانی 44 دقیقه برای مطالعه روزنامه وقت صرف می‌کند و در این میان متوسط میزان مطالعه در میان مردان 51 دقیقه و در میان زنان 38 دقیقه است . و متوسط مطالعه غیردرسی هر ایرانی روزانه 18 دقیقه است که این مطالعه روزانه در میان افراد باسواد 22 دقیقه و در میان کسانی که اهل مطالعه‌ هستند ، 39 دقیقه است . همانطور که از آمارها معلومه ، این نتایج خیلی شرم آوره و باید تا میتوانیم جلوی این معضل رو بگیریم و هر کس به اندازه ی خودش برای بهبود این وضع مطالعه ی مردم فکری بیاندیشد و شروع به عمل کند ، چون این طور که به نظر میرسد از این مسئولین دولتیِ محترم آبی گرم نمی شود و اگه ضربه نزنند ، سود نمی رسانند .!!!
---

---
وبلاگ " در انتظار یار " در نظر دارد تعدادی از راه های مفید برای افزایش مطالعه ی عمومی را به شما معرفی کند . این راه ها عبارتند از :
* ابتدا باید از خودمان شروع کنیم و مطالعه ی خود را تا حد زیادی ، افزایش دهیم . با این کار میتوان الگوی عملیِ افرادی که با ما در ارتباط هستند ، نیز قرار بگیریم . 
* با کسانی که در ارتباط هستیم مانند اهل خانواده ، دوستان ، آشنایان ، هم کلاسی ها ، هم کارها و . . . در این رابطه بحث و گفتگو کنیم ، این امر مهم و اساسی را به آن ها هم گوشزد کنیم و به شکل زیبا و موثر آن ها را تشویق به این کار کنیم .
* روی بچه ها ، نوجوانان ، جوانان کار کنیم و آن ها را عادت به کتاب خوانی دهیم .
* هدیه دادن کتاب ( متناسب با سن افراد ) به آن ها .
* کتاب خوانی در اماکن عمومی همانند : مترو ، اتوبوس ، مطب دکتر ، پارک و هر جایی که رفت و آمد داریم .
*
در تابستان‌ها که نوجوانان و جوانان محصّل ، تعطیل‌اند حتماً کتاب بخوانند . کتاب‌هایى را معیّن کنند ، بخوانند و تمام کنند . افرادى که کار روزانه دارند مثلاً کارمند ادارى ، کارگر ، کاسب و یا کشاورز هستند وقتى به خانه مى‌آیند ، بخشى از زمان را گرچه نیم‌ساعت براى کتاب خواندن بگذارند .
* توجه ویژه ی پدر و مادرها ، معلمان ، مربیان تربیتی بر روی مطالعه های فرزندان و متربیان خود و تبلیغ کتابخوانی در بین آن ها .
* از تمام وقت های اضافی و ضایع شده ی خود برای امر مطالعه استفاده کنید
* این امر پسندیده و مهم رو از طریق پیامک ، فضای مجازی ، شبکه های اجتماعی ، وبلاگ ها و سایت ها و . . . به یکدیدگر گوشزد کنید . 
و هزاران راه دیگر که مجال گفتن تمام آن ها وجود ندارد .
و من الله توفیق . یا مهدی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (27)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)