نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امیرالمومنین علی (علیه السلام) :

قلب کودک مانند زمین خالی است که هر بذری را در آن بریزند ، رشد خواهد کرد .---

روایات زیادی در مورد تربیت اسلامیِ کودکان وجود دارد که با استفاده از آن ها و سیره ی ائمه اطهار (علیهم السلام) میتوان وظیفه ی خطیر تربیت رو به نحو احسنت انجام داد . تعدادی از این احادیث مربوط به نقش پدر و مادر در امر پرورش می باشد و اهمیت این مسئولیت رو دائماً گوشزد می کند که حتی در روایتی مشاهده کردم که فرموده بودند : " بچه ، با همان فطرت پاک ، خدایی و معصومانه اش به دنیا می آید و این برخی از پدر و مادرها هستند که او را از راه بیرون می کنند و باعث بدبختی ، گرفتاریش در دنیا و آخرت می شوند . " یکی از موضوعاتی که والدین خیلی باید نسبت به آن حساس باشند ، محیط هایی ست که بچه ها در آن ها رفت و آمد می کنند که این امر مخصوصاً در دوران کودکی ، نوجوانی و جوانی اهمیتش رو بیشتر نشان می دهد . 


از گوشه و کنار حرف های بسیار زیادی در مورد وضعیت نابسامان مهدکودک ها ، مدارس و . . . شنیده بودم . واقعاً اتفاقاتی که در برخی از این مکان های به اصطلاح فرهنگی - آموزشی در حال رخ دادن هست به ضرر فرهنگ و آینده ی بچه های این مرز و بوم هستش . دیگه یه سری از منکرات ، کارهای اشتباه و زننده و گناهان داره بین این بچه ها عادی نشان داده میشه و خیلی راحت جلوی پدر و مادرشون این کارهای ناشایست رو انجام میدن و اولیای آن ها از کارهاشون لذت می برند و ذوق هم می کنند که " ما شا الله ، ما شا الله فرزندمون چه قدر خوب میرقصه و همانند رقاصه های غربی و شرقی رفتار میکنه و . . . "


آخه چطور پسر و دختری که از بچگی با رقص ، غنا ، آواز و طرب بزرگ شده در آینده ای نه چندان دور میخواد تشکیل زندگی بده و برای جامعه ی اسلامی اش مفید واقع بشه ؟؟ یه سری ها رقص ، آهنگ و حرکات موزون رو برای بچه ها ضروری میدونن و میگن نمیشه بدون این کارها کودکان رو تربیت و اداره کرد ؟!؟ . . . بنده یه سوالی دارم : " غربی ها که این همه در برهنگی ، رقص ، بی بند و باری و . . . غرق شده اند ، به کجا رسیدند که ما هم داریم راه اونا رو میریم ؟! غیر از اینه که خانواده در فرهنگ نابود شده ی غرب دیگه هیچ جایی نداره و غربی ها با بی شرمیِ تمام مسئله ی ازدواج هم جنس با هم جنس رو مطرح می کنند ؟! غیر از اینه که آمریکا در باردار شدن دخترهای مجرد و جوان رتبه ی اول رو در دنیا داره ؟! . . .


پس به نظرتون بهتر نیست برای این که به عاقبت سیاه غربی ها دچار نشیم ، روی به معنویات ، احکام و دستورات اسلام و اهل بیت پیامبر بیاوریم و بچه هایی همچون مصطفی احمدی روشن ، مصطفی چمران و . . . تربیت کنیم تا هم به درد جامعه اش بخورد و هم دنیا را به لرزه در بیاورد ؟!؟ . . .


در مستند بحران خاموش که 3 قسمت کوتاه هم می باشد به انواع این ابتذال ها ، مشکلات و بی فرهنگی ها پرداخته شده است که واقعاً مستند زیبا و جالبی هستش . لذا از تمامیِ دوستان دعوت می کنم که حتماً به ادامه مطلب بروید و این مستند رو دانلود کنید .


  

این مستند پیرامون وضعیت تربیتی مهد کودک ها ساخته شده است . این مستند ابتدا به صورت مختضر به تاریخچه کودکستان می پردازد و از باغچه بان به عنوان اولین موسس کودکستان نام می برد و سپس به آسیب های چند سال اخیر در این مهد کودک ها میپردازد .

مستند «بحران خاموش» به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری نیا و توسط خبرگزاری دانشجو تولید شده است . این مستند در سه بخش به وضعیت آموزشی مهدکودک های کشور می پردازد .


قسمت اول


قسمت دوم


قسمت سومتاریخ انتشار : یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1392 | نظرات (17)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)