نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام حسن عسکری (علیه السلام) :


  نشانه‌های مؤمن پنج چیز است‌ : 1 ـ خواندن پنجاه و یک رکعت نماز (17 رکعت نماز واجب + 11 نماز شب + 23نوافل‌) 2 ـ زیارت اربعین 3 ـ انگشتری در دست راست 4 ـ وجود آثار سجده ‌بر پیشانی 5 ـ بلند خواندن بسم الله در نماز .

---

---

علاوه بر این ، امام صادق علیه‌ السلام زیارت اربعین را به صفوان بن مهران جمال تعلیم داده است که در آن به بزرگداشت اربعین توضیح داده شده است .

اما درباره منشا اهمیت اربعین در منابع کهن شیعه ، باید گفت که به این روز از دو جهت توجه شده است . یکی از جهت بازگشت اسراء از شام به مدینه و دیگری به سبب زیارت قبر سیدالشهدا علیه‌ السلام توسط جابر بن عبدالله انصاری ، یکی از اصحاب برجسته رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین علیه‌السلام .

شیخ مفید ، شیخ طوسی و علامه حلی در این باره می‌نویسند :

روز بیستم صفر روزی است که اهل‎بیت امام حسین علیه‌ السلام از شام به سوی مدینه بازگشتند . هم‌چنین در این روز ، جابر بن عبدالله انصاری ، صحابی رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم برای زیارت امام حسین علیه‌ السلام از مدینه به کربلا آمد و او اولین کسی بود که قبر امام حسین علیه‌ السلام را زیارت کرد .


قسمتی از مستند بسیار زیبا و تاثیرگذار " یا اهل العالم " مربوط به پیاده روی اربعین :---
پیشنهاد ویژه !!! برای دانلود این مستند به صورت کامل به این لینک مراجعه کنید
---
پ ، ن : هیچ رویداد تاریخی ای وجود ندارد که بعد از 1400 سال باز هم زنده و تاثیر گذار بر روی زندگیِ مردم و پیشآمدهای جهان باشد . گویا خداوند میخواهد باز هم همه ی بندگانش به کربلا بازگردند و تمام توجهِ مردم رو به سرزمین عشق معطوف کند . آن هایی که رفته اند کربلا می دانند که هیچ جایی به آرامش ، عشق و معنویت این سرزمین وجود ندارد و با حضور خود در این دیار به هر آنچه در زندگیِ شان نیاز دارند و جای خالی اش را احساس می کنند ، میرسند . واقعاً این خاک چه چیزهایی برای گفتن دارد ؟! چگونه ست که هر ساله این همه زائر عاشق با تحمل هر رنج و سختی ای خودشان را به حرم می رسانند و از حضرت عشق (علیه السلام) به خاطر حماسه ای که خلق و دفاعی که از انسانیت و اسلام کردند ، تشکر می کنند و خاک محضر ایشان را به تبرک بر می دارند . آری حسین (علیه السلام) تنها کسی ست که برای خدا ، حفظ دین خدا ، نجات عالم بشریت ، هدایت مردم و عشق به معبود هر آنچه در دستش داشت آورد و از هیچ چیزی دریغ نکرد حتی از کشته شدن پسر شش ماهه اش ، از ارباً اربا شدنِ جوانش ، از سیلی خوردن دختران و ناموسانش ، از به اسارت رفتن . . . . ( بماند بقیه اش ) !!!

حتماً به ادامه مطلب بروید 
 

تاریخ انتشار : شنبه 23 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (15)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)